Personální a interkulturní management.
Výcviky koučování
Výcvik rogersovské psychoterapie (PCA)
… přihlašte se k nám on-line
Celoživotní vzdělávání (dále CŽV) upravuje zákon o vysokých školách a představuje vzdělávací činnost vysokých škol, která je zaměřená na výkon povolání a další vzdělávací činnost.
Nejžádanějšími dovednostmi pro budoucnost se ukazují sociální a emoční inteligence. Ve výcviku se intenzivně věnujeme rozvoji empatie, schopnosti aktivně naslouchat a porozumět, vytvářet ovzduší příznivé pro spolupráci a kreativitu, pracovat s užitečnými i méně užitečnými emocemi a zvládat stres. V neposlední řadě je součástí výcviku i tzv. sebezkušenost, prostor pro sebepoznání, neboť nemohu správně porozumět druhému, pokud nerozumím sám sobě. ZÁKLADNÍ VÝCVIK KOUČŮ je koncipován tak, aby absolventi výcviku byli schopni pracovat jako koučové či využívat koučovací přístup k rozvoji lidí v práci manažera či v jiných oblastech práce s lidmi. Trénink vychází z poznatků Gestalt a systemického přístupu a z PCA (Person Centred Approach - psychoterapie orientovaná na člověka - tzv. Rogerovský přístup). Je postaven tak, aby rozvíjel kompetence podl
e kompetenčního rámce EMCC (Evropská rada pro mentoring a koučování) a usnadnil tak absolventům kurzu žádat o individuální akreditaci EIA EMCC, která má mezinárodní platnost. Výcvik vede Mgr. Petr Růžička.
pro zájemce o koučování, kteří chtějí profesionálně a lidsky růst, umět vytvářet kvalitní vztahy, účinně ovlivňovat a podporovat druhé v jejich rozvoji, učení se a chtějí se koučování profesionálně věnovat. Vycházíme z poznatků procesně orientované práce (POP), zejména z konceptu Power Inteligence Julie Diamond, systemického přistupu a dalších. Výcvik je postaven tak, aby rozvíjel kompetence pro kouče podle EMCC a připravil tak účastníky na akreditaci EIA EMCC. Vítanými účastníky jsou také manažeři a mentoři a koučové pracující uvnitř firem, kteří tak významně rozšíří svoji manažerskou kvalifikaci a posílí osobní zralost. To jim umožní dosahovat výrazně lepších výsledků. Výcvik ocení také všichni, kteří pracují v oblasti řízení lidských zdrojů (HR) a jejich hlavním zájmem je vzdělávání, rozvoj a koučování zaměstnanců. Koučování chápeme zejména jako nedirektivní prostředek k učení se a rozvoji druhých lidí.
Výcvik vedou Alena Jáchimová a Irena Konečná
Pro zájemce o další rozšiřování a prohlubování kvalifikace se zaměřením na oblast psychoterapie, připravili VŠAPs v Terezíně možnost absolvovat akreditovaný třísemestrální výcvik psychoterapie.
Výcvik je určen stávajícím studentům a absolventům VŠAPs i zájemcům z širší veřejnosti, kteří mají předpoklady a motivaci vzdělávat se v oblasti psychoterapeutického přístupu PCA (Rogersovského přístupu) a získané dovednosti chtějí využít při aplikaci tohoto přístupu ve své profesi. Podmínkou přijetí zájemců mimo VŠAPs je věk min. 21 let, vysokoškolské vzdělání (min. bakalářské) a absolvování vstupního pohovoru.
Výcvik Rogersovské psychoterapie je garantován a certifikován Vysokou školou aplikované psychologie, akreditovanou MŠMT, v rámci programu celoživotního vzdělávání podle § 60 Zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách).
Přijímáme přihlášky do studijního programu Personální a interkulturní management na akademický rok 2022/2023